Minden évben tartok egy kis szünetet, úgymond nyári szünetet, amikor a weboldal készítés helyett inkább a karbantartásra, oldalak frissítésére és az újdonságok megismerésére fordítom a szabadidőmet.
Idén is igyekeztem utána nézni, hogy milyen szerkesztési újdonságok, ötletek és design elemek változtak vagy érhetőek el annak érdekében, hogy a legjobb és legmodernebb weboldalakat tudjunk készíteni. Persze ez mindig egy érdekes kutatás számomra, mert nem minden terület érdekel és redukáltam az általam készített oldalakat tartalom kezelő CMS rendszerekre.
Elsősorban a WordPress frissítéseket, biztonsági javításokat ás új modulokkal kapcsolatosa információkat keresem, majd jöhetnek a design elemek, megoldások. Mindig meglepődve fogadom, hogy pár hónap alatt is milyen sokat tudnak változni a webdesign trendek, de ez érthető is mert nagyon sok lehetőség van még ebben az iparágban.
Nem feltétlenül hiszek abban, hogy egy webdesigner minden weboldal készítést el kell vállalnia, mert ahhoz nagyon sok tudással kell rendelkezni így én is több esetben is ajánlottam már megrendelőknek, hogy egy akkor volumenű webshopot amit szeretnének egy komplett csapattal kell elkészíteni, mert túl nagy munka, hogy egy szabadúszó webdesigner-nek megérje, de csapatban jól leosztható és szervezhető egy nagy webshop elkészítése.
És most jöhetnek az újdonságok:
Az biztos, hogy teljes káosz kezd lenni, mert nagyon sok design van jelen a piacon és jól meg kell gondolni, hogy milyen irányt választunk egy induló, vagy akár meglévő vállalkozásunk arculatához.
Nem győztem olvasni a 3D-s illusztrációkról vagy éppen a legújabb szürreális design elemekről, de láthatóan igen nagy figyelmet kap manapság a retró stílus is. Az biztos, hogy a jelenlegi trendek inkább a „szabálytalanságot” létesítik előnyben, de az elegancia még mindig a letisztult és szép vonalvezetésekben rejlik.
Az kimondottan tetszik, hogy bármilyen vállalkozásunk is van, hatalmas palettából választhatunk, de persze a termék és a célközönség fogja eldönteni leginkább, hogy milyen irányt vegyünk fel. Fontos piackutatást végezni és felmérni egy adott termék, vagy termékcsoport esetében, hogy a design mennyire fontos, szemben a használhatósággal.
A másik ami fontos volt számomra, hogy megismerjem a hetekben kiadott WordPress új verzióját az 5.2.x
Ilyenkor mindig átolvasom, hogy ki az újdonságok és le ellenőrzőm a modulok kompatibilis verziót is, nehogy egy weboldalam ne működjön egy esetleges elavult modul miatt. Ha minden rendben van, akkor a karbantartott oldalakon végig megyek, készítek biztonsági mentést majd frissítem a WP rendszert.
Sokan kérdeztétek, hogy pár szerkesztő nem működik az új verziókkal, pl. WPBakery Visual Composer, Visual Composer… Egy megoldás lehet, ha visszaállítod a klasszikus szerkesztőt a bővítményeknél:
Bekapcsolja a WordPress klasszikus szerkesztőjét a megszokott szerkesztői felülettel (TinyMCE, metadobozok, stb.). Támogatja az összes bővítményt, ami ezt a felületet egészíti ki.
Kellemes böngészést 🙂
About The Author
Mavrák Richárd